Výsledky čtvrtého víkendu projektu VTM

Projekt Výchova talentované mládeže má za sebou čtvrté a tedy poslední srazy v letošním kalendářním roce. Jak se dařilo jednotlivým krajským výběrům v odpoledních zápasech?

Starší kategorie U15 nabídla dva týmy, které za celý podzim ani jednou neprohrály. Čtvrté vítězství nejprve slavil Moravskoslezský kraj, byť poprvé to bylo až v samostatných nájezdech, které v Jihlavě rozhodl Jan Ostřížek. Úterní „dohrávka“ v Liberci mezi dvěma stoprocentními výběry pak nabídla drtivou vládu domácích mladíků, jež smetli Královéhradecký kraj poměrem 9:2.

Ještě větším rozdílem skončil duel na Kobře, kde domácí Pražané zakulatili desítku, nicméně nejvíc branek padlo v Litoměřicích, kde Plzeňský kraj ukončil bláznivou přestřelku za stavu 7:7 až v nájezdech. Hattrick zaznamenal Dominik Hamák, jehož Jihomoravané senzačně otočili utkání ze stavu 1:5, ale čtyřmi góly a asistencí ho potom předčil Tygr Šimon Bělohorský.

Dvojice mužstev zůstala bez zaváhání i v kategorii U14. Silné hokejové podhoubí potvrdili talenti Moravskoslezského kraje, jež rovněž uspěli na Vysočině, a pro změnu na domácí půdě přidal čtvrtý korálek Ústecký kraj, který jako první stopnul Plzeňany.

Nejvyšší triumf 11:2 zapsal Jihomoravský kraj, třináct branek padlo také v Uničově, kde se trefila třeba i nositelka známého hokejového příjmení Adéla Zembolová. Hattrickem se trenérům ukázali Lukáš Slavík z Ústeckého a Jan Hrček z Moravskoslezského kraje.

Projekt Výchova talentované mládeže bude v únoru a březnu pokračovat výběrovými kempy Západ – Střed – Východ a na konci dubna pak finálovým kempem pro čtyřicet nejlepších hráčů v každé kategorii. Na projekt ovšem silně naváže už i tradiční lednové mistrovství republiky krajských výběrů.

Výsledky VTM U15

Ústecký kraj – Plzeňský kraj 7:8 po nájezdech (1:1, 3:3, 3:3), hráno v Litoměřicích
Branky a nahrávky: 6. Vaněk (Hendrych, Nastoupil), 31. Čihař (Raichl), 36. Malcovský (Raichl), 36. Bednařík (Hendrych, Vaněk), 41. Raichl (Čihař), 54. Nastoupil (Dostál), 59. Čihař (Koky, Raichl) – 20. Jonák (Kocek, Benák), 21. Slačík, 35. Honzík (Trachta), 39. Benák (Úbl, Martinů), 51. Dyk (Kocek, Reisnecker), 51. Honzík (Majer), 56. Benák (Úbl, Martinů), rozh. nájezd Úbl.

Pardubický kraj – Jihomoravský kraj 5:6 po prodloužení (2:1, 3:0, 0:4 – 0:1), hráno ve Skutči
Branky a nahrávky: 12. Úlehla, 20. Jansa (Korec, Úlehla), 24. Vítek (Tvrdík), 25. Úlehla (Korec), 34. Drahoš (Jansa, Korec) – 10. Hamák (Rous), 43. Hamák (Mátl, Janák), 44. Janák (Mátl), 46. Šichtař, 51. Štulo, 61. Hamák (Fajmon).

Olomoucký kraj – Zlínský kraj 5:3 (1:1, 2:2, 2:0), hráno v Uničově
Branky a nahrávky: 16. Dobřecký (Věchet), 27. Věchet (Fehér), 36. Navrátil, 58. Dobřecký, 59. Zelinka (Fehér) – 17. Wasserbauer, 31. Wasserbauer (Nesrsta), 39. Večerka.

Kraj Vysočina – Moravskoslezský kraj 3:4 po nájezdech (0:1, 2:1, 1:1), hráno v Jihlavě
Branky a nahrávky: 23. Chvátal (Fink, Macek), 34. Tomica (Macek), 43. Mrtka (Macek) – 13. Wardas, 23. Ostřížek (Barna), 51. Holub (Byrtus, Wardas), rozh. nájezd Ostřížek.

Hlavní město Praha – Jihočeský kraj 10:2 (3:1, 6:1, 1:0), hráno na Kobře
Branky a nahrávky: 6. Topol (Poletín, Kucharčík), 15. Kucharčík (Topol, Štefík), 20. Hlinka (Hrubý), 27. Poletín (Pšenička, Matějovský), 34. Topol (Kucharčík, Doležel), 35. Poletín (Krčál), 38. Kucharčík, 39. Matějovský (Krčál), 40. Krčál (Cichoň), 44. Matějovský – 12. Blažek (Beran), 29. Beran (Blažek).

Karlovarský kraj – Středočeský kraj 3:4 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0), hráno v Sokolově
Branky a nahrávky: 29. Poizl (Šilhan, Kříž), 51. Mikeš (Bálek), 52. Šilhan (Zahejský, Poizl) – 36. Růžička (Kurka, Beran), 42. Kurka, 54. Trefil (Šilhavý), rozh. nájezd Burger.

Liberecký kraj – Královéhradecký kraj 9:2 (4:0, 3:0, 2:2), hráno v Liberci
Branky a nahrávky: 14. Bělohorský (Hrouda, Maxin), 17. Kolátor (Maxin), 17. Vápeník (Bajer), 18. Bělohorský (Vápeník, Seidl), 27. Bělohorský, 33. Bajer (Bělohorský, Hrouda), 35. Rozsíval (Bajer, Kolátor), 42. Bělohorský (Bajer, Plosová), 47. Maxin (Kytka) – 44. Janeček (Pavlík), 57. Marek.

Výsledky VTM U14

Ústecký kraj – Plzeňský kraj 6:3 (1:0, 2:3, 3:0), hráno v Litoměřicích
Branky a nahrávky: 15. Slavík (Váňa), 31. Slavík, 40. Slavík (Váňa, Kůrka), 47. Vondráček (Novotný), 49. Kharboutli (Slavík), 52. Smetana (Vondráček) – 22. Tománek (Pitter, Dvořák), 28. Matějka (Chasák, Šimsa), 29. Popovych (Trefný).

Pardubický kraj – Jihomoravský kraj 2:11 (0:4, 2:4, 0:3), hráno ve Skutči
Branky a nahrávky: 29. Kačírek (Novák), 39. Novák (Vaško) – 4. Meissner (Němec), 7. Kukleta (Prchal), 8. Solař (Ruml), 20. Brodecký (Kubín), 27. Prchal, 32. Daněk (Kubín), 34. Kukleta (Prchal), 38. Slívko (Solař), 53. Daněk (Kubín), 55. Kubín (Slívko), 59. Beroun.

Olomoucký kraj – Zlínský kraj 8:5 (1:1, 2:1, 5:3), hráno v Uničově
Branky a nahrávky: 6. Sekanina, 27. Kováč (Ryšavý, Pekr), 37. Koryčanský, 46. Kováč (Pekr), 47. Vrba (Sekanina), 49. Pekr (Fiala), 51. Zembolová (Vogl), 60. Fiala (Kočara) – 11. Vinklárek (Cífka), 29. Matula (Kubečka), 41. Škrip (Páže), 44. Švejcar (Venený), 54. Kočica (Vinklárek).

Kraj Vysočina – Moravskoslezský kraj 5:7 (1:2, 1:3, 3:2), hráno v Jihlavě
Branky a nahrávky: 15. Hrodek, 26. Lédl (Pešl), 41. Koníř, 53. Houzar (Hájek), 60. Tomek (Kopecký) – 5. Hrček (Vrůbel), 7. Man (Žídek), 26. Weiss, 36. Hrček (Trnka), 38. Žídek, 51. Weiss (Šebesta), 60. Hrček.

Hlavní město Praha – Jihočeský kraj 1:3 (1:0, 0:3, 0:0), hráno na Kobře
Branky a nahrávky: 20. Keller (Václavík) – 22. Hečko (Přibyl), 28. Koklar, 36. Hečko (Přibyl).

Karlovarský kraj – Středočeský kraj 4:7 (3:0, 0:4, 1:3), hráno v Sokolově
Branky a nahrávky: 2. Žalud (Šedivec, Schrottenbaum), 12. Žalud, 16. Moulis (Benda, Kyncl), 49. Franc (Nešvera) – 22. Kozák, 26. Fodor (Tvrdik, Kozák), 28. Novák (Kozák, Bělík), 32. Hora (Matějka), 42. Novák (Kozák, Bělík), 51. Kozák (Kamas), 59. Bělík (Nedorost).

Liberecký kraj – Královéhradecký kraj 5:4 (1:0, 3:0, 1:4), hráno v Liberci
Branky a nahrávky: 1. Krajdl (Hrabčák), 30. Krajdl (Moussa), 34. Hrabčák (Baksalary), 36. Hrabčák (Moussa), 60. Šejc – 42. Hofman (Joska), 47. Hofman, 48. Studnický (Šanc), 60. Brzák.

Autor článku: Martin Voltr/hokej.cz

Aktuální články

Úřední zprávy z kraje

Dokumenty

Tabulky

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
# Tým Z Skóre Body
1 HC Litomyšl HC Litomyšl 13 63:50 33
2 HC Spartak Choceň HC Spartak Choceň 14 72:59 25
3 HC Chrudim HC Chrudim 13 70:50 24
4 Slovan Morav.Třebová Slovan Morav.Třebová 12 65:52 21
5 HC Kohouti Č. Třebová HC Kohouti Č. Třebová 12 76:44 21
6 HC Hlinsko HC Hlinsko 13 48:66 14
7 HC Spartak Polička HC Spartak Polička 13 40:74 12
8 TJ Lanškroun TJ Lanškroun 12 37:76 3
9 HC Skuteč HC Skuteč 0 0:0 0